טוען אירועים
אופס! זהו אירוע ישן...
תאריך:
24/01/2019
תחילת המופע:
21:30
אולם
האנגר 11
עלות
184₪
סוג מופע
עמידה
פתיחת דלתות
20:00
רכישת כרטיסים
0
0
0
0
ימים
0
0
שעות
0
0
דקות
0
0
שניות

פרוייקט הדגל של גולדסטאר וזאפה חוזר!

"מנגנים אלבומים" סדרת ההופעות המובילה של החורף תארח השנה את צמרת היוצרים המקומיים, וותיקים וצעירים למסע מוזיקלי בין האלבומים האהובים ששינו את מפת המוזיקה הישראלית, כל ערב הוא מסע מרגש וחד פעמי אשר נותן לקהל הזדמנות לחזור לאלבומים האייקונים שיצאו בישראל.

"דברים בלחש" הוא אלבום הבכורה של "כנסיית השכל" שיצא ב 1992, 3 שנים לאחר היווסדה של הלהקה. השירים מתוכו – "השיר מהגן", "אני מאמין", "איתך אל הים", "דברים בלחש" – הם רק חלק מהלהיטים שהפכו את כנסיית השכל לאחת מלהקות הרוק המוערכות, ואת האלבום לאחד מאלבומי המופת במוזיקה הישראלית, שאף נכנס לרשימה היוקרתית של 100 אלבומים הישראלים הטובים.

האלבום זכה להצלחה וביקורות מדהימות בתקשורת ובקרב הקהל.

את האלבום הפיק אבי בללי (נקמת הטרקטור) והוא מייצג אבן דרך משמעותית בקריירה המוסיקלית של כנסיית השכל ובעצם שימש כתעודת זהות של הלהקה והבסיס לשאר האלבומים שהגיעו בעקבותיו, עם ההשפעות של מוסיקה שורשית מרוקאית לצד השפעות של רוק בריטי – וסגנון זה ייחד את הלהקה מהמוסיקה הפופולרית באותה תקופה.

עם יציאת האלבום הם זכו לכינוי "ארבעת המופלאים" ועוררו סביבם עניין רב מצד אנשי המדיה והמוזיקה.

כנסיית השכל: "זו הייתה אחת התקופות היפות שלנו, מלאה בתמימות ובוסר. ניגנו כמעט כל היום בקומונה שבה גרנו כולנו, עשינו מרתונים של נגינה ופאבים.. מדי פעם המנהל שלנו דני רכט, היה מביא אנשים מרכזיים מתעשיית המוזיקה והיינו משמיעים להם את השירים. בסוף אותה שנה יצא לאור האלבום וזכה לביקורות מהללות ותגובות אוהדות, אז הבנו שהמוזיקה היא דרך חיים ויש משמעות למה שאנחנו עושים."

במופע מנגנת כנסיית השכל את האלבום כולו ולהיטים מכל האלבומים.

לאחר כ 25 שנות פעילות המושתתות על רוק'נרול משובח, אנרגטי וסוחף, סאונד ייחודי  ושירים שהפכו לנכסי צאן ברזל, כנסיית השכל היא מהלהקות האהובות והמצליחות אשר הטביעו חותמם בפסקול הישראלי.

ג'ירפות

'גג'

לערב אחד בהאנגר 11 תחזור הלהקה אל אלבום המופת – "גג"-  אלבומה השני שיצא אחרי 7 שנות שתיקה בשנת 2006 ונחשב לפורץ דרך ושונה בתכלית מאלבום הבכורה "משוחח עם כיסא".

"…אם ב'משוחח עם כסא' הייתה התכוננות לקראת אסון , אז 'גג' כבר נכתב אחריו.." (גלעד כהנא)

הלהקה תבצע את כל שירי האלבום המקורי,

מתוכו יצאו סינגלים שהפכו ללהיטים ומלווים את הלהקה עד היום –

"גג", "מהר מדי", "לכת", "חייב לשכב", "קשה לי" ועוד.

בנוסף תבצע הלהקה שיר שהיה אמור להיכלל באלבום ההוא ולא נכנס.

ערב חגיגי וחד פעמי במסגרת פסטיבל זאפה סאונדסיסטם – חוזרים לאלבומים