טוען אירועים
אופס! זהו אירוע ישן...
תאריך:
19/01/2019
תחילת המופע:
21:30
אולם
האנגר 11
עלות
149₪ – 219₪
סוג מופע
ישיבה
פתיחת דלתות
20:00
0
0
0
0
ימים
0
0
שעות
0
0
דקות
0
0
שניות

פרוייקט הדגל של גולדסטאר וזאפה חוזר!

"מנגנים אלבומים" סדרת ההופעות המובילה של החורף תארח השנה את צמרת היוצרים המקומיים, וותיקים וצעירים למסע מוזיקלי בין האלבומים האהובים ששינו את מפת המוזיקה הישראלית, כל ערב הוא מסע מרגש וחד פעמי אשר נותן לקהל הזדמנות לחזור לאלבומים האייקונים שיצאו בישראל.

ריטה – ימי התום

הפקה ייחודית וחד פעמית במסגרת פסטיבל אלבומים – גולדסטאר סאונד סיסטם

"ימי התום", אלבומה השני של ריטה יצא במרץ 1988, כשנתיים אחרי אלבום הבכורה פורץ הדרך ועתיר הלהיטים שלה, ומציב רף חדש במוזיקהישראלית. כבר ביום הראשון לצאתו הוא מגיע למעמד של אלבום זהב, ועד היום מכר למעלה מ 120,000 עותקים.

אלבום זה נחשב עד היום לאחד מאלבומי המופת במוזיקה הישראלית, אלבום מלא בלהיטים וקלאסיקות בלתי נשכחות, ביניהם : אני חיה לי מיום ליום, עטוף ברחמים, בוא, נוצה ברוח, חברה, הנסיכה והרוח, ימי התום ועוד… יש רבים שמתייחסים עד היום לאלבום הזה כאוסף הלהיטים של ריטה.

האלבום הופק מוזיקלית על ידי רמי קלינשטיין ואיסוף החומרים לאלבום לווה בייעוצו האמנתי של יעקב גלעד. באלבום מופיעים טקסטים ולחנים של מיטב היוצרים בארץ, ביניהם: חנוך לוין, אהוד בנאי, צרויה להב, עלי מוהר, יהודה פוליקר, יעקב גלעד, יהונתן גפן, אברהם חלפי, מירי פיגנבוים, המלחין הספרדי רודריגו וכמובן רמי קלינשטיין וריטה.

בנובמבר 1988 עם הצלחת האלבום, יוצאת ריטה, לראשונה בקריירה, לסיבוב הופעות. סיבוב ההופעות נקרא בפשטות "ריטה – ההופעה" ומציג לקהל את ריטה כפרפורמרית עוצמתית, בלתי אמצעית, ישירה ומרגשת.

המופע רץ במשך 3 שנים ונחשב כאחד מסיבובי ההופעות המצליחים ביותר שהיו בישראל. במהלכו ריטה מבצעת את הלהיטים הגדולים מתוך שני אלבומיה הראשונים וכן את הלהיט "מחול מטורף" שהוקלט ויצא לרדיו בהקלטה מתוך סיבוב ההופעות.

את סיבוב ההופעות המיתולוגי הפיק אמנותית לואי להב, שליווה את ריטה החל מסיבוב ההופעות הזה והמשיך להפיק את האלבומים והמופעים של ריטה ב-15 השנים הבאות.

כעת, 30 שנה אחרי, חוזרת ריטה אל האלבום והמופע המיתולוגיים, ותבצע את שירי האלבום, לצד חגיגה מלהיטיה הגדולים מהאלבומים והפרויקטים הנוספים שיצרה במהלך הקריירה הענפה.